fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

WYJĄTKOWE DNI – raport działań za maj 2021 

W pierwszych dniach maja poinformowaliśmy Was, że ten miesiąc będzie przepełniony spotkaniami, które będą wspierać Ciebie i Twoich bliskich na każdym etapie choroby oraz leczenia. Zapowiedzieliśmy również, że 26 maja czeka nas prawdziwe świętowanie! Jakie? Dzień Mamy i wyjątkowe metamorfozy kobiet w Salonie U FRYZJERÓW przy Andersa 13 w Warszawie. Zobaczcie, co jeszcze działo się w maju!

 

Bezpłatne wizyty u specjalistów w ramach programów #wyGRAJzRakiem i #RazemPokonamyRaka

W maju pomogliśmy łącznie ponad 150 osobom chorym oraz ich bliskim finansując wizyty u onkodietetyka i psychologa onkologicznego. Dzięki tym spotkaniom Pacjenci i ich rodziny wiedzą, jak przygotować się do terapii onkologicznych, jak łagodzić skutki uboczne powstałe w wyniku leczenia oraz jak radzić sobie z emocjami i znaleźć wspólny język na każdym etapie choroby.

Wprowadziliśmy również nową formę odbioru voucherów w trosce o nasze środowisko! Teraz vouchery można zamówić i otrzymać w formie elektronicznej. Wystarczy wypełnić formularz dostępny w zakładce BEZPŁATNE WIZYTY.

 

Bezpłatne warsztaty z onkodietetykiem i psychologiem onkologicznym

Za nami kolejna seria bezpłatnych warsztatów realizowanych wspólnie ze specjalistami Centrum Onkodietetyki. Linki do webinarów dostępne są poniżej lub w zakładce OnkoTV.

 

 

 

 

 

 

Wyjątkowy Dzień Mamy w Salonie U FRYZJERÓW w Warszawie

Tegoroczny Dzień Mamy był najpiękniejszym dniem – tego dnia zrealizowaliśmy 3. edycję #KochamSiebie #ONbeauty, w której wzięły udział aż 4 uczestniczki: Kasia, Ula, Agnieszka i Kasia. Metamorfozy w tym miesiącu przeprowadziliśmy razem z niesamowitymi ludźmi z Salonu U FRYZJERÓW przy Andersa 13 w Warszawie. Oczywiście nie zabrakło również pięknego makijażu, za który odpowiedzialna była Aleksandra Drąbrowska z DABROWSKA MAKE-UP. Podobnie jak w poprzednich edycjach, nie zabrakło wsparcia psychologa onkologicznego i onkodietetyka. Wyjątkowe przemiany uwiecznił zespół Passio Design Studio, realizując sesję zdjęciową w stylizacjach dobranych przez Hanię Przybytkowską z Salonu SIMONE przy ul. Gdańskiej 59 w Bydgoszczy. Na koniec serdeczne podziękowania dla marki Oncoria za współtworzenie tego projektu oraz za wspieranie naszego Stowarzyszenia na każdym kroku! Zobaczcie video!

 

 

Z tych emocji zapomnieliśmy dodać, że wszystkie uczestniczki na koniec eventu otrzymały wyjątkowe prezenty! Torby podróżne od KLUCZ STORE, zestawy kosmetyków od marki ONCORIA oraz indywidualne vouchery na kontynuację wizyt u psychologa i onkodietetyka wraz z ułożeniem diety w Centrum Onkodietetyki.

 

#LokalnieOdpowiedzialni i zaproszenie na Rajd Rowerowy

W maju nasz program #LokalnieOdpowiedzialni został wsparty przez nowe społeczności: gminę Sadki oraz gminę Dąbrowa Chełmińska.  Ogromne podziękowania za spotykanie dla Pana Wójta gminy Sadki Dariusza Gryniewicza oraz Pani Sekretarz gminy Dąbrowy Chełmińskiej Doroty Kraska-Wadych. Cieszymy się, że zdrowie i dobro mieszkańców jest dla Was tak ważne!
Cieszymy się również z otrzymanego zaproszenia na Rajd Rowerowy w gminie Sadki, który organizowany jest przez gminę Sadki oraz Pana Krzysztofa Gąsiorowskiego z Bydgoskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych.

   

Jeśli chcesz, aby Twoja gmina lub miasteczko dołączyło do programu #LokalnieOdpowiedzialni, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 531 299 885 lub mailowo – pso@onko.com.pl.

 

OnkoTV – pierwsze spotkania na żywo dla osób chorych onkologicznie i ich bliskich

Pod względem nowych programów, maj okrzyknęliśmy miesiącem OnkoTV oraz programu „Po pierwsze o pierwszej”, czyli codziennych spotkań online na żywo wraz ze specjalistami. Materiały dostępne są w zakładce OnkoTV.

 

Wywiad dla Radiokliniki

Dzięki uprzejmości Pani Ewy Michalskiej mieliśmy możliwość udzielenia wywiadu dla portalu Radioklinika. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie! Podczas rozmowy opowiedzieliśmy o roli naszego Stowarzyszenia, realizowanych programach wsparcia dla osób chorych na nowotwory oraz ich rodzin i bliskich, a także o nowym programie #GenPomagania. Zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia materiału.

 

To już naprawdę koniec majowego sprawozdania… Trochę tego było, prawda?

Mamy nadzieję, że nasze działania dostarczają Ci inspiracji i nadziei! Pamiętajcie, że tylko #RazemPokonamyRaka, dlatego twórzcie Stowarzyszenie razem z nami – czasem wystarczy łapka w górę, komentarz czy udostępnienie, aby pomagać innym!