fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

Zadbaj o umysł!

W codziennym zabieganiu często ignorujemy zmęczenie, stres oraz inne emocje. Czasem nawet pojawia się w nas przekonanie, że przez całe życie mocno zaniedbaliśmy swoje prawdziwe potrzeby. Często dopiero w obliczu krytycznych zdarzeń życiowych, takich jak m.in. rozpoznanie choroby nowotworowej, zatrzymujemy się, by realnie wsłuchać się w potrzeby organizmu. To właśnie zrozumienie emocji towarzyszących nam na skutek życiowej zmiany, pozwala ochronić organizm przed zespołem stresu posttraumatycznego, a w skrajnych przypadkach przed zaburzeniami depresyjnymi.

 

 


 

W Polskim Stowarzyszeniu Onkodietetyki mamy ogromną świadomość, że diagnoza i proces leczenia to bardzo duże obciążenie psychiczne i fizyczne, zarówno dla osoby chorej, jak i najbliższych. Informacje przekazywane na temat choroby i terapii sprawiają, że musimy poradzić sobie z różnymi emocjami – wściekłością, buntem, niezgodą na tę sytuację, utratą nadziei czy lękiem przed stratą życia. Jednak wyniki wielu badań wskazują, że to właśnie odpowiednie wsparcie jest jednym z najważniejszych elementów kształtujących dobrostan osoby chorej.

Najważniejsze jest, by Sieć Wsparcia, która obejmuje daną osobę, właściwie spełniała swoją funkcję, czyli w obliczu krytycznych wydarzeń życiowych pomagała w uporaniu się z ich doraźnymi, negatywnymi skutkami, a także chroniła od potencjalnych szkodliwych następstw. Kilka prawdziwych i satysfakcjonujących sytuacji może stanowić potencjał, który osoba chora wykorzysta do poradzenia sobie z kryzysem. To twierdzenie wspiera naszą maksymę, że nawet Bohater potrzebuje sprzymierzeńców.

W tej zakładce znajdziesz Punkty Partnerskie, które zapewniają wysokiej jakości produkty i usługi umożliwiające Ci realne zadbanie o własne potrzeby. Skompletuj drużynę, która pomoże Ci zadbać o jakość życia i mądrze walczyć o zdrowie.

#RakToTylkoRozdział

Zostań Bohaterem – dołącz do naszej społeczności!

Dołącz do nas >