fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

TU I TERAZ – raport działań za kwiecień 2021

TU I TERAZ – raport działań za kwiecień 2021

Kwiecień był dla naszego Stowarzyszenia czasem wyzwań, zmian i rozwoju. Stale usprawniamy nasze działania do sytuacji związanej z pandemią i choć całą naszą społeczność dzieli odległość, to łączy nas wspólny cel – wspieranie się i pomaganie TU I TERAZ. Wszyscy daliśmy radę!

Do naszej społeczności w kwietniu dołączyło kolejne 1000 superbohaterów! Każdą osobę otoczyliśmy wsparciem, realizując programy bezpłatnych wizyt, organizując webinary i warsztaty online. Kwiecień nas nie zatrzymał, wręcz przeciwnie, rozwinęliśmy naszą działalność o kolejny program, planowany od kilkunastu miesięcy  – #RazemPokonamyRaka.

 

#RazemPokonamyRaka – wsparcie dla bliskich

Okres diagnozy, jak leczenia to czas trudny zarówno dla osoby chorej, jak i jej bliskich, dlatego wraz z początkiem kwietnia uruchomiliśmy program wsparcia #RazemPokonamyRaka dla rodzin i opiekunów osób, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową.

W ramach programu każda osoba, która zgłosi się do nas, otrzyma Voucher o wartości 350 zł, który obejmuje 2 wizyty u psychologa onkologicznego w całości finansowane przez nasze Stowarzyszenie. Taką wizytę można zrealizować ONLINE lub stacjonarnie.

Voucher obejmuje 2 spotkania z psychologiem onkologicznym, każde spotkanie trwa 60 minut. Podczas takiego spotkania psycholog pomoże odpowiedzieć m.in. na pytania:

Aby otrzymać box dla bliskich wraz z voucherem na wizytę, należy przejść na adres:

http:// bit.ly/psovcb lub skontaktować się ze Stowarzyszeniem pod numerem telefonu: +48 534 523 743, lub mailowo: pso@onko.com.pl .

 

#WyGRAJzRakiem – wsparcie dla osób chorych

W kwietniu z naszego wsparcia w postaci wizyt u specjalistów (onkodietetyk, psycholog onkologiczny) skorzystało ponad 260 osób. Każda osoba chora oraz jej bliscy otrzymali realne wskazówki w zakresie żywienia, zmiany diety oraz radzenia sobie z emocjami i trudnościami, a przede wszystkim odpowiedzi na pytania, które zbyt długo pozostawały bez wyjaśnienia.

Ten czas zarówno dla nas, jak i dla naszych podopiecznych jest bezcenny – to dar, dzięki któremu stajemy się mądrzejsi, dojrzalsi… To czas, w którym znaleźliśmy to, co uważamy za najważniejsze w naszym życiu – zdrowie i rodzinę.

 

#OnkologiaOdKuchni

W ostatnim miesiącu odwiedziliśmy również dwa wyjątkowe miejsca – Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Europejskie Centrum Zdrowia Otwock. W trakcie naszych spotkań, mieliśmy szansę przeprowadzić wyjątkowe wywiady z lekarzami, które już niedługo pojawią się na naszym fanpage’u oraz kanale YouTube – zachęcamy do obserwowania!

Co pojawi się w materiale? Trochę rozmów o zdrowiu, o badaniach, profilaktyce, diecie… i nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali też o życie od kuchni – czyli z czym lekarze na co dzień sobie radzą, a także, jakie mają pasje i sposoby na radzenie sobie z emocjami!

 

Masz dla kogo żyć, czyli o współpracy z gminami

Kwiecień był miesiącem wyjątkowo wyjazdowym, ponieważ nawiązujemy współpracę z gminami i urzędami miast – w ramach naszych działań w wielu miastach oraz wsiach będziecie mogli zobaczyć plakaty o naszych programach.

Dzięki uprzejmości burmistrzów, wójtów i prezydentów poszerzamy nasze pole działania, a co za tym idzie, możemy okazać wsparcie i pomoc jeszcze większej liczbie osób!

 

Wywiad z Burmistrzem Żnina Robertem Luchowskim

 

Bezpłatne webinary

W kwietniu zrealizowaliśmy kolejne specjalistyczne webinary i warsztaty prowadzonych przy współpracy ze specjalistami z Oncorii, Centrum Onkodietetyki oraz salonu No i pięknie.

W maju planujemy dla Was kolejne live’y:

Wciąż czujemy, że możemy więcej! Jest w nas nadzieja, która z każdym dniem staje się coraz większa – i wiecie, co… ten miesiąc oraz wszystkie poprzednie nie wyglądałby tak wspaniale, gdyby nie WY – NASI SUPERBOHATEROWIE bez peleryny, którzy tworzą razem z nami Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki.

Dziękujemy Wam za każdą łapkę w górę, każe serduszko, udostępnienie, komentarz. Każde działanie, które pozwala nam RAZEM pomagać innym!

Co wy na to, by zebrać jeszcze większą drużynę, która razem z nami będzie wsparciem dla innych?