fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

JESTEŚMY TU RAZEM – raport działań za luty 2021

Do naszej społeczności w lutym dołączyło ponad 1200 osób, które skorzystało z naszego wsparcia w formie webinarów i bezpłatnych poradników.

Nawiązaliśmy również stałą współpracę ze szpitalami onkologicznymi m.in.:

Wspólnie z lekarzami oraz specjalistami z Onkodietetyki mieliśmy szansę przeprowadzić wywiady z prof. dr hab. n. med. Cezarym Szczylikiem oraz dr n. med. Piotrem Wojcieszek, w których poruszyliśmy tematy ważne z perspektywy pacjenta onkologicznego oraz jego leczenia. Każda nasza rozmowa przyniosła pomysły na kolejne działania, które pomogą nam realnie wspierać osoby chore.

 

VOUCHERY

W lutym objęliśmy bezpośrednim wsparciem 122 osoby!! Przez małe wsparcie zmieniliśmy życie konkretnych ludzi. Aż 60 osób skorzystało z wizyt u dietetyka onkologicznego, a kolejne 62 osoby otrzymały wsparcie psychologa onkologicznego. To 122 prawdziwe historie!!!

W ubiegłym roku podczas jednego z badań kontrolnych wykryto u mnie nowotwór piersi. Na USG widać było zmianę, po biopsji okazało się, że mam raka piersi, w wysokim stadium zaawansowania. Świat mi się zawalił. Nagle całe życie musiałam podporządkować pod leczenie. Chemioterapia, radioterapia i operacja – to strasznie obciążało mój organizm, ale wiedziałam, że ten dziad z każdym kolejnym cyklem będzie mniejszy. Najciężej było, gdy patrzyłam na siebie w lustrze – płakałam jak dziecko. Gdyby nie mój mąż, myślę, że psychicznie mogłabym tego nie dźwignąć. To właśnie on znalazł Wasze Stowarzyszenie i zamówił dla mnie voucher na wizytę ze specjalistami Onkodietetyki. Wizytę zrealizowałam online, bo mieszkam pod Krakowem, a nie miałam siły na podróż. Pani psycholog pomogła mi zrozumieć zmiany, które zaszły w moim ciele. Onkodietetyczka poradziła, jak wzmocnić w prosty sposób odporność wprowadzając parę pomysłów w codziennej diecie – opowiada Pani Marzena.

To tylko jedna z wielu niezwykłych historii, która pokazują, jak ważne jest okazywanie wsparcia. Dziękujemy wszystkim osobom chorym i ich bliskim, że zdobyły się na odwagę i zgłosiły się do naszego Stowarzyszenia, by otrzymać wsparcie. Dziękujemy również za wszystkie słowa podziękowania i pozytywne komentarze, które utwierdzają nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że to co robimy ma ogromne znaczenie.

 

BEZPŁATNE WEBINARY

Nasi podopieczni mieli możliwość wziąć udział w 4 bezpłatnych specjalistycznych webinarach prowadzonych przez takich specjalistów z OnkoAkademii, jak trener biznesy i coach – Tomasz Gordon, dr n. o zdr. Monika Ameryk, onkodietetyk Magdalena Ulikowska czy psychoonkolog Katarzyna Frąckowiak.

Podczas warsztatów nauczyliśmy się m.in.

Nasze warsztaty mogliśmy przeprowadzić dzięki naszej współpracy z Centrum Onkodietetyki oraz OnkoAkademia – Centrum Szkoleń Onkologicznych w Bydgoszczy.

W marcu przygotowaliśmy dla Was kolejne webinary dietetyczne i psychologiczne, na które będziecie mogli się zapisać jeszcze w tym tygodniu.

 

PROGRAM METAMORFOZ #KOCHAMSIEBIE #ONBEAUTY

17 lutego wystartował projekt pokazujący piękno kobiet dotkniętych nowotworem.

17 lutego 2021 r. to data wyjątkowa, ponieważ tego dnia zrealizowaliśmy pierwszą edycję wydarzenia #KochamSiebie #ONbeauty. Program metamorfoz powstał przy współpracy z polską marką dermokosmetyków Oncoria, która tak jak my, na co dzień wspiera Pacjentki w dbaniu o siebie i odnajdywaniu swojego piękna w chorobie.

W pierwszej edycji naszego wydarzenia wzięły udział pani Maria, Żaneta i Beata, które zgłosiły się do nas przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie onko.com.pl. Największym prezentem dla nas, jako Polskiego Stowarzyszenia Onkodietetyki, było to, że Panie na koniec dnia dosłownie rozkwitły przed obiektywem. Oczywiście nie zabrakło prezentów i upominków – nasze bohaterki otrzymały zestaw kosmetyków Oncoria, piękne torby od kluczstore jako symbol rozpoczęcia nowego rozdziału w swojej osobistej podróży, a także vouchery na indywidualną wizytę u psychologa i dietetyka oraz ułożenie diety w Centrum Onkodietetyki w Bydgoszczy.

Same panie przyznały w trakcie trwania eventu, że nie pamiętają, kiedy ostatnio zrobiły coś dla siebie, i że taki dzień był im bardzo potrzebny, aby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

W ramach programu #KochamSiebie przeprowadziliśmy metamorfozy ciała i ducha dla pań, które wygrały walkę z rakiem. Uczestniczki pod okiem specjalistów – fryzjera, kosmetyczki, stylistyki, a także psychologa i dietetyka z Centrum Onkodietetyki przeszły kompletną przemianę.  Do pierwszej edycji wydarzenia #ONbeauty zaprosiliśmy wyjątkowego stylistę fryzur, Sergieja Gusyeva, który zadbał o odpowiednią pielęgnację, koloryzację i cięcie dobrane do osobowości naszych uczestniczek oraz ich naturalnej urody. O odpowiednie przygotowanie skóry pod kolejne zabiegi, zadbała marka Oncoria. Po naturalnej pielęgnacji, każda z pań miała wykonany makijaż przez Ritę Borkowską-Bąbkę z salonu No i pięknie. Całość dopełniło wyjątkowe spotkanie z Magdaleną Andler, stylistką i kreatorką wizerunku oraz Hanną Przybytkowską, właścicielką salonu SIMONE, które wspólnie wybrały niesamowite stylizacje na sesję zdjęciową dla naszych uczestniczek. Całe wydarzenie, zakończyło się wyjątkową sesją fotograficzną realizowaną przez fotografów z Passio Design Studio.

Podczas wydarzenia pokazujemy, że również nie tylko po zakończeniu terapii, ale również w trakcie leczenia można i warto dbać o swoje zdrowie wewnętrzne, a także wygląd zewnętrzny, gdyż to właśnie dobre samopoczucie motywuje nas do działania i dodaje dużo energii!

Dziękujemy, że mogliśmy liczyć na wsparcie naszych wyjątkowych Partnerów i zachęcamy inne podmioty, by obejmowały patronat nad wydarzeniem #KochamSiebie #ONbeauty w swojej okolicy.

Oczywiście lutowy event to dopiero początek. Planujemy cyklicznie, raz w miesiącu przeprowadzać metamorfozy 3 pań w wybranych miastach w Polsce, ponieważ chcemy, by program #KochamSiebie #ONbeauty docierał do coraz szerszej grupy kobiet, które na co dzień walczą z chorobą.

A już 25 marca odbędzie się druga edycja projektu.

Luty za nami, zrobiliśmy i dużo, i mało. Przyłożymy się do pracy w marcu, by objąć wsparciem kolejnych z Was, naszych Superbohaterów!