fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

#GenPomagania

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

 

Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki działa dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy. To właśnie na nich opiera się cała struktura naszej organizacji i to wolontariusze są jej ambasadorami w swoim środowisku. Jeśli chcesz zaangażować się w działalność naszego Stowarzyszenia, przejść odpowiednie szkolenie w zakresie procedur wspierania osób chorych onkologicznie i ich bliskich – aktywuj swój #GenPomagania!

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ

 

Jakie korzyści daje wolontariat?

Wolontariat to bezpłatna i dobrowolna działalność na rzecz społeczeństwa. Aktywując #GenPomagania, przynosisz korzyści zarówno osobom, którym pomagasz, jak i sobie. Będąc wolontariuszem, przeżyjesz wiele pięknych chwil, spędzisz czas w ciekawy sposób oraz zwiążesz nowe przyjaźnie w całej Polsce. Poprzez wolontariat możesz uczestniczyć również w ciekawych i ambitnych projektach. Jednak to nie wszystko!

 

Wolontariat wspomaga Twój rozwój kariery zawodowej! 

Jako wolontariusz zdobędziesz doświadczenie, które będzie przydatne w pracy. Aktywując #GenPomagania, nauczysz się:

 

Wolontariat uczy pracy zespołowej!

Podczas działalności w Stowarzyszeniu, wspólnie z innymi wolontariuszami będziesz zajmować się m.in.

 

Wolontariat pozwoli Ci odkryć swoje nowe talenty i umiejętności!

Zadania, które będziesz wykonywać w Stowarzyszeniu będą różne: od spotykania się z osobami chorymi, po organizowanie spotkań z lokalnymi władzami i organizację wydarzeń charytatywnych. Część z Twoich obowiązków być może będziesz wykonywać pierwszy raz – dzięki temu poznasz swoje mocne i słabe strony, nad którymi możesz pracować.

 

Wolontariat uczy wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka!

Działając jako wolontariusz zaczniesz być bardziej wrażliwy na potrzeby innych ludzi. Nauczysz się dostrzegać codzienne problemy i realnie pomożesz w ich rozwiązaniu. Twoja pomoc będzie wsparciem dla innych, co pozwoli Wam zbudować wyjątkową i silną relację.

 

Jako wolontariusz za swój wysiłek oraz zaangażowanie zyskasz

 

Warunki współpracy Polskiego Stowarzyszenia Onkodietetyki z wolontariuszami

Wolontariusze podpisują ze Stowarzyszeniem porozumienie o współpracy, w którym określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj pracy świadczonej na rzecz Stowarzyszenia, a także minimalną ilość czasu, jaką wolontariusz zobowiązuje się jej poświęcać. Przy realizacji każdego działania wyznaczona jest osoba odpowiedzialna za współpracę z wolontariuszami.
Wolontariusz ma na wstępie jasno określone prawa i obowiązki. Wolontariusz powinien m.in:

 

Chcesz włączyć #GenPomagania i zostać wolontariuszem Polskiego Stowarzyszenia Onkodietetyki? Wypełnił formularz!

 

Koordynatorką Wolontariuszy Polskiego Stowarzyszenie Onkodietetyki jest: Joanna Rassmus, e-mail: pso@onko.com.pl