fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

AKTYWNIE DZIAŁAMY! – raport działań za marzec 2021

Czy fala wzbiera? Czy właściwe obserwujemy pierwsze efekty roku pandemii – wzrost ilości nowotworów w coraz głębszych stadiach. My zaobserwowaliśmy to w marcowym wzroście ilości Was wszystkich, którzy skorzystali z naszej pomocy. Powinniśmy być z siebie zadowoleni, jednak coraz częściej spoglądamy w przyszłość z wielką obawą. My widzimy tą przyszłość przez pryzmat Waszych historii. Mocniej będziemy się starać.

Do naszej społeczności w marcu dołączyło kolejne 1400 osób! Jesteśmy szczęśliwi widząc, jak zmienia się jakość życia osób, które skorzystały z naszego wsparcia w formie voucherów u Specjalistów oraz w bezpłatnych webinarów.

 

#WyGRAJzRakiem

W marcu objęliśmy bezpośrednim wsparciem aż dwa razy więcej osób – 121 osób skorzystało z wizyt u dietetyka onkologicznego, a kolejne 130 osób otrzymało wsparcie psychologa onkologicznego. To następne historie o nadziei, wsparciu i odwadze, która również dla Was i dla waszych bliskich może stać się drogowskazem na drodze do życia pełnego małych szczęść i radości.

 

#RakToTylkoRozdział

W marcu rozpoczęliśmy nowy program #RakToTylkoRozdział!

Choroba nowotworowa to punkt zwrotny w życiu każdej osoby, która została zdiagnozowana. Poczucie utraty życia, troska o rodzinę, a przede wszystkim obawa przed codziennością i bezradnością. Do tego bardzo często dochodzi problem stygmatyzacji nowotworem, który utożsamiany jest ze śmiercią czy cierpieniem. Przez wysoki poziom skrajnych emocji, wiele osób dotkniętych chorobą nowotworową traktuje ją wstydliwie i nie chce o niej rozmawiać. Jednak są też osoby, które chcą to realnie zmieniać – SUPERBOHATEROWIE bez peleryny, będący wśród nas, dający siłę innym, by walczyć dla bliskich, a przede wszystkim dla siebie.

#RakToTylkoRozdział​ to program stworzony specjalne dla osób, które wygrały walkę z rakiem i chcą podzielić się swoją historią, by dać innym Pacjentom energię, siłę i nadzieję, by mądrze dbać o siebie w chorobie. W ramach programu #RakToTylkoRozdział​ otrzymujesz wsparcie, inspirację i cenne wskazówki, jak lepiej radzić sobie w remisji.

Naszym pierwszym SUPERBOHATEREM została Pani Agata Wiklik-Szczeblewska, autorka bloga Kolorowe Raki. Wywiad z Panią Agatą dostępny jest na naszym kanale YouTube:

I Ty dołącz do grona superbohaterów, którzy codzienną walką, wiarą i uporem udowadniają, że niezależnie od sytuacji można cieszyć się życiem i podwyższać jego jakość – podziel się swoją historią i zostań bohaterem dla siebie i tych, którzy stracili nadzieję!

👉 https://onko.com.pl/zapisz-sie/​

 

BEZPŁATNE WEBINARY

W marcu udało nam się zrealizować aż 6 bezpłatnych specjalistycznych webinarów prowadzonych przez coachów, trenerów spójnego wizerunku, psychoonkologów i onkodietetyków.

Podczas warsztatów nauczyliśmy się m.in.

W kwietniu przygotowaliśmy dla Was kolejne webinary, na które możecie się już zapisywać:

 

II EDYCJA WYDARZENIA #KOCHAMSIEBIE #ONBEAUTY

25 marca zrealizowaliśmy drugą edycję wydarzenia #KochamSiebie #ONbeauty. Program metamorfoz, podobnie jak w pierwszej edycji realizowaliśmy z polską marką dermokosmetyków Oncoria.

W drugiej edycji #KochamSiebie panie przeszły wyjątkowe metamorfozy: zaczynając od rozmowy z dietetykiem i psychologiem, przez zabiegi pielęgnacyjne oraz strzyżenie i stylizację, a kończąc na niesamowitej sesji fotograficznej w pięknych stylizacjach.

Uczestniczkami II edycji były trzy wyjątkowe kobiety: pani Magda, Ewelina i Agnieszka. Każda z nich odważyła się na prawdziwą metamorfozę! Tego dnia nie da się opisać słowami, dlatego zostawiamy Wam link, żebyście mogli sami zobaczyć, jak wyjątkowy był ten dzień:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=psoPL&set=a.277646847277700

W tym miejscu, chcielibyśmy serdecznie podziękować markom: Oncoria, ONKODIETETYKA, Gusyev Hairdressing, Atelier Wizerunku Magdalena Andler, salonu SIMONE, Bognie Maawio oraz Passio Design Studio. Dziękujemy, że również w II edycji mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie.

Materiały z pierwszej edycji znajdziecie już na kanale YouTube:

Kolejne edycje #KochamSiebie #ONbeauty odbędą się m.in.  Gliwicach i Otwocku – szukajcie informacji na naszym fanpage’u @psoPL .

Za nami marcowe dni intensywnego działania, ale nie przestajemy! Rozpoczynamy współpracę z kolejnymi osobami, tworzymy nowe programy wsparcia i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli napisać o nich znaczenie więcej!