fbpx
emailpso@onko.com.pl facebook

30 dni szczęścia i krąg dobra – raport działań za czerwiec 2021

Odnajdywanie szczęścia w trakcie choroby onkologicznej czy jej leczenia może stanowić trudność, jednak jest możliwe! W jaki sposób czerwiec stał się dla naszego Stowarzyszenia 30 dniami szczęścia? Przeczytajcie najnowsze podsumowanie realizowanych przez nas działań!

 

Miś Sami towarzyszem rodzinnych niedziel

Jak wszyscy wiemy, 1 czerwca to święto wszystkich dzieci! Dlatego w tym miesiącu postanowiliśmy poświęcić chwilę naszemu wyjątkowemu wolontariuszowi — misiowi Samiemu! Sami jest z nami od początku istnienia Stowarzyszenia! Pomaga on szczególnie dzieciom osób, które zachorowały na raka. Od ponad roku Sami ma swój cykl postów na naszym fanpage’u – #RodzinneNiedziele. W ramach swoich wpisów pokazuje, jak można wspólnie spędzić czas w domu, na wyjeździe, w deszczową pogodę czy upalne dni!

Pamiętajcie, że komunikacja i bliskość to dwa bardzo ważne czynniki, które pozwalają rodzinie odnaleźć w sytuacji choroby. Świadomość tego, że możemy polegać na najbliższych, pozwala osobie chorej wyrazić, w jakich obszarach najbardziej potrzebuje ona pomocy, a osobie opiekującej się daje możliwość podzielenia się trudnościami czy informowaniem o nadmiernym obciążeniu. Pamiętajcie, że cokolwiek czujesz Ty, Twoja rodzina i chory – jest właściwe.

 

Słodkości w trakcie leczenia? To możliwe ze Słodkim Kącikiem

Na naszym facebookowym profilu uruchomiliśmy nową serię postów #SłodkiKącik oraz #ZdrowyObiad, gdzie naprzemiennie przedstawiamy Wam przepisy na zdrowe, smaczne i łatwe w przygotowaniu dania i desery. Koniecznie dajcie znać, co chcielibyście zjeść w takiej zdrowej formie?

 

PSO na Youtube, czyli Playlista Siły i Odwagi

Muzyka już od czasów starożytnych ma działanie lecznicze na człowieka, dlatego postanowiliśmy wejść do tego pięknego świata i stworzyć wyjątkową Playlista Siły i Odwagi! Wystarczy słuchać muzyki od 15 do 30 minut, aby miała ona zastosowanie terapeutyczne!

Słuchanie muzyki przyczynia się do rozluźnienia i dobrego samopoczucia, co pozwala skutecznie zmniejszyć nasilenie objawów choroby i skutków ubocznych leczenia, takich jak ból, zmęczenie, nudności, depresja, lęk, senność, brak apetytu, złe samopoczucie i duszność. Co więcej, badania ’Effects of Listening to Music on the Comfort of Chemotherapy Patients’ wykazały, że osoby słuchające muzyki w trakcie samego podawania chemioterapii odczuwały poprawę ogólnego komfortu (GCQ), komfortu fizycznego, psychoduchowego i socjokulturowego.

 

Terapie wspierające konwencjonalne leczenie onkologiczne

W czerwcu przy współpracy z Centrum Onkodietetyki udzieliliśmy łącznie ponad 400 godzin wsparcia osobom chorym oraz ich bliskim w ramach programów #wyGRAJzRakiem i #RazemPokonamyRaka.

Nie skorzystałaś/eś jeszcze z naszego wsparcia? Wejdź na zakładkę BEZPŁATNE WIZYTY i umów się na spotkanie ze specjalistami. Terminy zawsze dostosowane są do Waszych kalendarzy, a data wizyty umawiana jest w ciągu 1 dnia od otrzymania vouchera.

 

Bezpłatne webinary dla pacjentów onkologicznych i bliskich

Ponad 10 000 osób obejrzało bezpłatne webinary, które zorganizowaliśmy w czerwcu! Jeśli nie miałaś/eś szansy być z nami na żywo, nic straconego — poniżej znajdziesz zestawienie wszystkich warsztatów!

 

Przedstawiamy Wam również lipcowy plan naszych warsztatów!

 

Wyjątkowe historie naszych podopiecznych

26 maja zrealizowaliśmy 3. edycję wydarzenia #KochamSiebie #ONbeauty. Program metamorfoz, podobnie jak poprzednich edycjach realizowaliśmy razem z marką Oncoria. Poznajcie historię 4 wyjątkowych kobiet: Kasi, Uli, Kasi i Agnieszki. Koniecznie obejrzycie całość! Każda sekunda tego wywiadu jest tak wyjątkowa, jak nasze Uczestniczki! 🧡

Zgłoś się do kolejnych edycji: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Aktywuj swój #GenPomagania, czyli o programie wolontariackim

Nasze Stowarzyszenie działa dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy. To właśnie na nich opiera się cała struktura naszej organizacji i to wolontariusze są jej ambasadorami w swoim środowisku. Od czerwca Ty również możesz zaangażować się w działalność naszego Stowarzyszenia i aktywować swój #GenPomagania!

Aktywując #GenPomagania, przynosisz korzyści zarówno osobom, którym pomagasz, jak i sobie. Będąc wolontariuszem, przeżyjesz wiele pięknych chwil, spędzisz czas w ciekawy sposób oraz zwiążesz nowe przyjaźnie w całej Polsce. Poprzez wolontariat możesz uczestniczyć również w ciekawych i ambitnych projektach. Jednak to nie wszystko! Zajrzyj na zakładkę GEN POMAGANIA i dowiedz się więcej o naszym programie wolontariackim.

Jeśli jednak czujesz, że wolontariat nie jest Ci bliski, możesz wesprzeć nasze działania w inny sposób — wejdź na PATRONITE.

 

 

Bycie szczęśliwym w obliczu choroby i leczenia jest wyzwaniem – dostrzegamy to każdego dnia, jednak mając odpowiednie wsparcie, będąc otoczonym mądrą opieką i miłością, znacznie łatwiej stać się szczęśliwym i dostrzegać dobro, które nas otacza!